Český mužský tým veze z Německa bronz z ME v minigolfu

22.08.2014 10:46

Bronzové medaile vybojovali v soutěži mužských družstev čeští minigolfisté na mistrovství Evropy v bavorském Neutraublingu. České ženy, které vstoupily do dvoudenního turnaje družstev dobrými výkony, medailové pozice neudržely a skončily na čtvrtém místě.

Mezi členy bronzového družstva i v realizačním týmu převládala spokojenost s výsledkem. „Jeli jsme do Německa s vyššími ambicemi, než je bronz, ale nakonec jsem s třetím místem spokojen. O druhou příčku jsme se přetahovali se švédským družstvem až do úplného konce a skončili jsme historicky nejtěsněji za vítězným týmem – tradičně silní Němci, hrající na domácí půdě, nás porazili o pouhých sedm úderů na osm kol,“ řekl v pátek ráno kapitán české reprezentace Martin Ječný.

K tomu je třeba dodat, že jde o teprve druhou medaili z evropského nebo světového šampionátu pro českou mužskou dospělou reprezentaci od vzniku samostatné České republiky. Čeští minigolfisté si na ni museli počkat dlouhých šestnáct let, které uplynuly od druhého místa českého týmu na mistrovství Evropy 1998 v Portu. Tentokrát čeští hráči mohli založit svůj úspěch na vynikající herní formě některých českých reprezentantů. Kapitán Ječný po prvním dni turnaje vedl pořadí jednotlivců a pozadu nezůstal ani veterán německé 1. bundesligy a dlouhodobě nejúspěšnější český hráč Karel Molnár, který byl po druhém dni mistrovství v individuálním pořadí na druhém místě. Nesporným přínosem byla také možnost opakovaně trénovat na obou minigolfových hřištích v relativně blízkém dějišti evropského šampionátu, který se odehrává na předměstí Regensburgu a bude pokračovat do soboty soutěžemi v individuálních kategoriích.

Výsledky – ME v minigolfu, Neutrabling (Německo), soutěže družstev: Muži: 1. Německo (1181 úderů / 8 kol), 2. Švédsko (1186), 3. ČR (1188), 4. Švýcarsko (1191), 5. Rakousko (1216), 6. Itálie (1216), 7. Finsko (1230), 8. Nizozemí (1277), 9. Slovensko (1518). Ženy: 1. Švýcarsko (601), 2. Německo (605), 3. Rakousko (617), 4. ČR (624), 5. Švédsko (654), 6. Nizozemí (659), 7. Itálie (674), 8. Rusko (677)