Obrovský úspěch českých juniorských minigolfistů - Karolína Jandová mistryní Evropy, chlapecké družstvo bronzové!

08.08.2013 19:57

Praha, Portel 10. 8. 2013

Česká výprava dosáhla obrovského mezinárodního úspěchu a z juniorského Mistrovství Evropy v minigolfu z portugalského Portelu se vrací se třemi medailemi.

Hned o dvě se postarala nová mistryně Evropy, Karolína Jandová. Ta míří z tohoto turnaje přímo na Mistrovství světa dospělých v Německu.

V pátečním finále hry na rány vybojovala Karolína stříbrnou medaili. Jak se ukázalo, tento výsledek byl důležitý také z pohledu nasazení do pavouka vyřazovacích bojů hry na jamky (tzv. K.O. systém) o den později. Karolína postupně porazila všechny soupeřky, které jí stály v cestě, a získala fantastické zlato.

Jedná se o největší úspěch českého juniorského minigolfu od roku 2005, kdy se stal mistrem Evropy současný světový rekordman, Karel Molnár.

• finále: Jandová - Korytinová (RUS) 6:0

Juniorům se dařilo také v soutěži družstev. Česká chlapecká juniorská reprezentace získala bronzovou medaili.

Tým ve složení Adam Doležálek, Ondřej Škaloud, Matěj Novák, Jiří Toman, Pavel Gerža, Jiří Staněk a Ondřej Myšák podal statečný výkon a až v samotném závěru se rozhodlo, že o pouhých 6 úderů porazil reprezentaci Švýcarska. Čeští junioři čekali na medailový úspěch z mezinárodní akce v týmových soutěžích od roku 2008.

Mistry Evropy se stali Němci před Švédy.