Úspěchy české reprezentace na WAGM 2018

18.06.2018 18:36

Ve dnech 16. - 17. 6. se uskutečnilo každoročně pořádané World Adventure Golf Masters - tedy "Mistrovství světa v adventure golfu". Česká reprezentace nejenže návazala na úspěchy z loňského šampionatu v Zatonu (Chorvatsko), ale dokonce je i předčila. Výsledná medailová bilance mluví za vše - 5 zlatých a 3 bronzové medaile. V nejsledovanější a nejprestižnější kategorii - soutěži družstev - dokázalo družstvo České republiky ve složení Michal Stach, Daniel Vlček, Luboš Donini a Milan Provazník porazit Německo, své největší rivaly a obhájce titulu z loňského roku, a právem ovládlo celou soutěž družstev. V soutěži mužů zazanamenal největší úspěch Daniel Vlček, který nenašel pokořitele, když zvítězil  o jediný úder před druhým Danielem Moserem ze Švýcarska. Daniel Vlček později v dramatickém finálovém kole přidal ke zlatu ještě bronzovou medaili. Vítězem v kategorii seniorů se stal rovněž český reprezentant Michal Stach, který o jeden úder porazil Thomase Giebenhaina z Německa. V kategorii žen zvítězila Veronika Reed, která tak vylepšila své umístění na druhém místě z loňského roku. Kateřina Reed, obhájkyně titulu z roku 2017, stanula na 3. místě. V soutěži juniorů se strhl souboj o zlato mezi dvěma českými reprezentanty - Matějem Vlčkem a Janem Doninim a finským juniorem Aapem Siurolou. Jan Donini nakonec dokázal v posledním kole udržet vedení a získal titul mistra světa za druhým Aapem Siurolou a třetím Matějem Vlčkem. Kluci si tak prohodili pořadí z loňského šampionátu, kdy naopak zvítězil Matěj Vlček.

Česká republika se stala nejúpěšnější zemí celého šampionátu. Prezídium ČMGS všem reprezentantům gratuluje k vynikajícím úspěchům.