Zpravodajství

STK

 

 
Schůze STK ze dne 2.12.2017. Zápis ze schůze ZDE
přílohy: Rozbor změn WMF pro rok 2018 ZDE
Definice holí ZDE
 

Zpráva zemského vedoucího Čechy

Do zemské I. ligy Čechy ročník 2015 - 2016 postupují z oblastních II. lig družstva GC 85 Rakovník „B“ a SK Tempo Praha „C“. Oblastní vedoucí L. Benda a D. Sofka potvrdili jejich zájem o účast v I. lize.

                                                                                                                                                                                            Miroslav Steklý

český zemský vedoucí

Zpráva zemského vedoucího Čechy 1/2014

Nepřímé postupy na všechny GP před Mistrovstvím ČR 2014

V souladu s usnesením konference ČMGS konané 21. 3. 2010 a na základě § 6.2.1 SŘ o nepřímém postupu postupují dle českého zemského žebříčku na všechny GP před Mistrovstvím ČR 2013 následující hráči a hráčka:

 

jméno                      kat       klub                                   reg. č.  VT 2014           bodů

Vondrák Michal         S         SK Oaza Praha                  1659        2                  376

Vlasák Roman          S         SKDG Fortuna Radotín        1858        2                  375

Dočkalová Jana         Ž         SKDG Františkovy Lázně     1689        2                  379

                                                                                              Miroslav Steklý
                                                                                              Zemský vedoucí Čechy

Zpráva o vystoupení Českých seniorů na MES Appelscha


     Na MES 2013, které se konalo na filcovém hřišti v nizozemském Appelscha startovala jako sólo hráčka Dagmar Hirschmannová a dále hrálo kompletní družstvo mužů v následující sestavě: 1 Ladislav Švihel, 2 Jan Metyš, 3 Robert Hybner, 4 Bohumil Pokorný, 5 Jaroslav Řehák, 6 Zdeněk Andr a jako náhradník Libor Vančura.
     Dáša vstoupila do soutěže velmi dobře, vše nasvědčovalo tomu, že by mohla bojovat v soutěži žen i o medaili. Ve 5. okruhu však nastal obrovský zlom, kdy Dáša po sedmičce na druhé dráze (trezor do kopce) znejistěla, nasázela další množství chyb, což znamenalo nakonec hrozivý součet kolečka 49. Naše hráčka byla nakonec ráda, že postoupila do k.o. z 15. místa (průměr 35,6), v osmifinále pak po tuhém boji byla poražena švédskou hráčkou Lundbergovou.
     V obou kategoriích bylo vlastně již v průběhu tréninku zřejmé, že družstva Švédska a Německa budou převyšovat ostatní týmy, které tak mohou reálně bojovat již jen o bronzové medaile. Naše družstvo ovšem vstoupilo do turnaje nervózním prvním okuhem, v němž se nedařilo zejména nejzkušenějším hráčům Zdeňkovi Androvi a zvláště pak Laďovi Švihelovi, který poté, co v druhém kole ještě zvýšil počet chyb, musel být na 14. dráze vystřídán. V této fázi jsme nabrali ztrátu na bronzovou medaili přes dvacet úderů, toto manko jsme pak v dalších okruzích již nebyli schopni stáhnout a obsadili jsme 5. místo, jistě solidní, ale přece jen toliko průměrné.
     Nejlepším a nejvyrovnanějším naším hráčem v tréninku i v samotném turnaji byl Honza Metyš, který postoupil do superfinále, kde skončil na 15. místě (průměr 30,6) a také jako jediný vyhrál utkání v k.o. systému, a to nad Švédem Olssonem, aby pak v osmifinále podlehl jeho krajanu Karlssonovi, pozdějšímu medailistovi. Velkou oporou první dva hrací dny byl Jaroslav Řehák, hlavně díky skvělému výkonu 24 úderů ve 3. okruhu, třetí den však přišel útlum, Jarda byl první nepostupujícím do superfinále a obsadil 16. místo (průměr 30,7), v k.o. pak vypadl v 1. kole po vyrovnaném souboji s dobře hrajícím Holanďanem Ottenem. Další tři hráči podávali průměrné výkony na hranici postupu mezi nejlepších 32 mužů. Zatímco Robert Hybner skončil dva údery za postupem na 34. místě (průměr 32,4) a coby náš filcový specialista přece jen trochu zklamal, Bóďa Pokorný a Libor Vančura (oba průměr 32,1) hráli spolu s Dánem Jensenem rozstřel o dvě místa, Bóďa esem na 1. dráze vyhrál, zatímco Libor nedokázal využít šance na druhé dráze, kde Dán dal dvojku, když dvakrát netrefil trezorovou jamku. Bóďa v k.o. narazil v 1. kole na mistra Evropy, fantasticky hrajícího Švéda Viberga a přestože z počátku vedl, začal pak dělat chyby a soupeř svou strojovou hrou suverénně zvítězil. Zklamáním bylo vystoupení letošního mistra ČR seniorů Zdeňka Andra, který se jevil v tréninku velmi dobře výsledky na úrovni Honzy Metyše, v turnaji však hrubě nezvládl dráhy na silný úder do kopce (trezor a flipper=čelisti) a skončil na 47. místě (průměr 33,7). Na Appelscha bude nejhůře vzpomínat Laďa Švihel, který se po katastrofálním začátku sice zlepšil, ale nikoli na úroveň svých tréninkových kol a skončil na 56. místě (průměr 36,4).
     Celému šampionátu dominovali Švédové a Němci, z nich pak nejvíce dva šampioni: Němka Gaby Rahmlow, suverénní vítězka obou soutěží jednotlivců (na rány náskok 10 úderů s průměrem 29,3, v k.o. systému za čtyři souboje jediná prohraná dráha!) a Švéd Stefan Viberg, suverénní vítěz soutěže na rány, kdy s průměrem 26,0 (jestli by to vůbec dokázal třeba C.J.Ryner?) vyhrál o vagon 14 úderů! Jak to někdy bývá, Viberg se sice s přehledem dostal i do finále k.o., kde však těsně a docela i nešťastně prohrál v dramatickém závěru s momentálně skvěle disponovaným jinak "řadovým" Rakušanem Horstem Brandstätterem.
     Naši senioři na MES určitě ostudu neudělali - například na rozdíl od jindy skvělých Italů - ale nutno otevřeně přiznat, také nic zvláštního nedokázali. Je k diskusi, zda nebyly určité rezervy ve sjednocení či volbě míčů na několika drahách, možná bylo minusem, že hráči nesáhli hlouběji do vlastní kapsy a neposlali jedno družstvo na NC, jistě kapitán (já) netrefil optimálně sestavu, ale přece jen se především v turnaji hodně projevilo, že v porovnání s nejen na filcu narozenými Švédy, ale i Němci a Rakušany nemáme hluboce zakořeněné návyky a standardy hry na filcu, hlavně v souvislosti se silnými údery do kopce. Filc v náročném provedení jako v Appelscha rychle odhalí nedostatky v rovném úderu a psychice hráčů, a to v míře přímo netušené. Myslím, že ani náš jediný kouč Martin Skoupý nám v tomto přes veškerou snahu mnoho pomoci nemohl.
     Sledovali jsme průběžně i výsledky našich juniorů v Portugalsku, fandili jsme družstvu chlapců a hlavně šampionce Karolíně Jandové! Určitě teď budeme s mírným optimismem držet palce našim nejlepším borcům a borkyním v Bad Münderu.

Jaroslav Řehák, vedoucí reprezentace seniorů ČR

Zpráva zemského vedoucího Morava 08/2013

ke stažení ZDE

Zpráva zemského vedoucího Čechy 2/2013

Nepřímé postupy na 5. GP Holešov 2013
V souladu s § 6.2.1 SŘ o nepřímém postupu postupují dle českého zemského žebříčku na 5. GP 2013 následující hráči a hráčka:

jméno                         kat       klub                                         reg. č.  VT 2013         bodů2012/průběžně

Sofka Dušan               S          1.MGC Děkanka Praha        3443       2                           369/190

Satoranský Milan        M         SK Tempo Praha                  2883       3                           347/178

Macourová Eva          Se        1.MGC Děkanka Praha          768        2                           323/138

Miroslav Steklý
zemský vedoucí Čechy

 

Zpráva zemského vedoucího Čechy 1/2013

Nepřímé postupy na všechny GP před Mistrovstvím ČR 2013
V souladu s usnesením konference ČMGS konané 21. 3. 2010 a na základě § 6.2.1 SŘ o nepřímém postupu postupují dle českého zemského žebříčku na všechny GP před Mistrovstvím ČR 2013 následující hráči a hráčka:

jméno                         kat       klub                                         reg. č.  VT 2013         bodů

Mandák Josef             S          SK DG Chomutov                 809          2                  375

Vlasák Roman            S          SKDG Fortuna Radotín        1858        2                  374

Komadová Miroslava Se        SMG 2000 Ústí n./L.             1778        2                  346


Ke dni 15.3.2013 jsem neobdržel žádné přihlášky do soutěže družstev žen, juniorů a žáků, čímž jsou soutěže pro sezónu 2012/13 uzavřeny.

 

KONFERENCE ČMGS 2013

Na základě rozhodnutí prezidia ČMGS se stanovuje konání Konference ČMGS na sobotu 16. března 2013

Vyvěšeno 11.11.2012 v 17:42

 

Přihlaste se k účasti na celostátním školení rozhodčích!

V sobotu dne 2. února 2013 od 9,00 hodin se bude konat v motelu Jestřábec celostátní školení rozhodčích. Takové školení se nekonalo již několik let, jeho aktuální potřeba je pak zvýšena aktuálními změnami Soutěžního řádu a pravidel minigolfu, přičemž největší novinkou je převzetí struktury a způsobu provádění trestů, se kterými se již v současné době mohou setkávat naši reprezentanti na mezinárodních akcích.
V zájmu vytvoření maximálního prostoru pro účast byla zvolena varianta jednodenního školení, nebudou se proto probírat všechna ustanovení příslušných předpisů bod po bodu, ale obsah školení bude zaměřen na vybrané okruhy otázek, které jsou dotčeny změnami v posledním období nebo jsou zdrojem výkladových problémů. Za těchto okolností je školení určeno především stávajícím rozhodčím k tomu, aby si obnovili svou rozhodcovskou licenci. Vzhledem k závažnosti změn, především v oblasti trestů, je účast nanejvýš žádoucí, nebude dost dobře možné nominovat na pozici vrchního rozhodčího na celostátní a zemské akce rozhodčího, který by toto školení neabsolvoval.
Finanční podmínky účasti na školení jsou přiměřené momentální finanční situaci ČMGS: příspěvek na cestovné 0,80 Kč na osobu a 1 km, stravování si zaplatí účastníci ze svého. Předpokládaný lektorský sbor má složení: Jaroslav Řehák, Ivan Doležel, Jan Metyš a Lumír Benda.
Zasílejte prosím přihlášky na školení co nejdříve, a to nejlépe mailem na adresu vedoucího úseku rozhodčích rehak.dpa@seznam.cz a v kopii na předsedu STK stk@cmgs.cz .

Jaroslav Řehák, vedoucí úseku rozhodčích STK ČMGS

  

Školení rozhodčích 17.11.2012

Zkoušky rozhodčích minigolfu 2. a 3. třídy se školením.

Termín: sobota 17. listopadu 2012 od 9:30 do 16:00 hodin
Místo: Radějov - hotel Radějov
Pořadatel: Slovenský zväz dráhového golfu (součást akce školení rozhodčích a trenérů - viz odkaz)
Školitel: Ivan Doležel
Možnost ubytování z pátku na sobotu i ze soboty na neděli v ceně 300,- Kč/noc vč. snídaně, v sobotu večer možnost účasti na společenském večeru - návštěvě vinného sklípku. Závazné požadavky na noclehy a účast ve sklípku je třeba co nejdříve, nejlépe do neděle 11.11.2012, nahlásit Ing. René Šimanskému - mobil 421 905 305 338 nebo e-mail lipnik@post.sk (ubytování ani účast ve sklípku nejsou povinné), přihlášky na zkoušky se školením nutno také nahlásit ve stejném termínu Ivanu Doleželovi - mobil 731 171 344 nebo e-mail ivan_dolezel@post.cz s rozlišením požadavku na licenční třídu (2. nebo 3. třída rozhodčích - požadavky a podmínky budou konkrétním uchazečům upřesněny po konzultaci s členy STK) - možno prodloužit až o 3 roky stávající platné licence nebo získat až na 3 roky nové licence 3. třídy a 2. třídy (u 2. třídy nutná již existence licence 3. třídy alespoň 3 roky)
Obsahem školení je stručný výklad pravidel, herních systémů a soutěžního řádu, řešení rozhodovacích situací a modelových testových otázek, konzultace problémů a zkušební testy s rozpravou.
Školení se doporučuje pro všechny hráče a činovníky ČMGS, především hráče se 3. a lepší výkonnostní třídou (ale připouští se i horší), kteří nejpozději v roce 2013 dosáhnou věku 18 let, zvlášť výhodné je to pro členy moravských klubů. Účastníci si náklady na ubytování a stravování popř. cestovné hradí z vlastních zdrojů nebo zdrojů mateřského klubu, školné se neplatí.

Děkuji za zveřejnění, přílohu přikládám ZDE.

S pozdravem

IDol
 

Nepřímé postupy Morava - Jih na 1. a 2. Moravia Tour 2011

Muži             Jendruščák Michal (MGC ´90 Brno)
                    Čeladník Petr (1.DGC Bystřice pod Hostýnem)
Senioři         Janda Roman (SK Mlýn Přerov)
Seniorky       Vondráková Milena (OAZA Praha)
Junioři         Jurek Dominik (KDG Tovačov)
Žáci              Kadidlo Pavel (MGC Jedovnice)
Ženy, Seniorky, Senioři II., Juniorky a Žákyně nejsou

 

Nepřímé postupy Čechy - Střed na 1. a 2. Bohemia Tour 2011

Muži             Karásek Jiří (Děkanka Praha)
                    Víšek Martin (OAZA Praha)
Ženy             Píšová Hana (Tempo Praha)
Senioři         Fried Zdeněk (Děkanka Praha)
Senioři II.     Nepimach Luboš st. (SEBA Tanvald)
Seniorky      Vondráková Milena (OAZA Praha)
Žáci             Janoch Lukáš (Akademie minigolfu)
Žákyně        Samešová Karolína (Hradečtí Orli)
Juniorky a Junioři nejsou

 

Pozvánka na konferenci 2011